124

MEYERA UNIWERSUM CZYLI OPISANIE NAJGODNIEJSZYCH WIDZENIA I UWAGI PRZEDMIOTÓW NATURY I SZTUKI PO CAŁEJ ZIEMI. Z RYCINAMI NA STALI. TOM 1-2 komplet (współoprawne).

MEYERA UNIWERSUM CZYLI OPISANIE NAJGODNIEJSZYCH WIDZENIA I UWAGI PRZEDMIOTÓW

NATURY I SZTUKI PO CAŁEJ ZIEMI. Z RYCINAMI NA STALI. TOM 1-2 komplet (współoprawne).

HILDBURGHAUSEN I NEW-YORK W INSTYTUCIE BIBLIOGRAFICZNYM/AUGUST EMMANUEL

GLUCKSBERG, WARSZAWA 1834-35r., str. 104, 45 k. tabl. (winno być 46 brak 27 tablicy widoku

Amsterdamu); 58 (winno być 136), 23 k. tabl. (winno być 48); 19x29,5cm.

Tłumaczone z niemieckiego na kilkanaście języków, dzieło "Meyers Universum". Joseph Meyer (1796-

1856), sławny niemiecki wydawca i leksykograf, założyciel Instytutu Bibliograficznego w Gotha.

Ilustrowane tomy łącznie 68 stalorytami, opisy najpiękniejszych miejsc na świecie. Wśród nich

znalazły się m.in. Wenecja, Rzym, Koblencja, Oxford, Washington, Florencja, Neapol, Delhi, Agra,

Ateny, Konstantynopol, Edinburg, Korfu, Sintra, Kadyks, Malta i wiele innych.

OPRAWA TWARDA PÓŁSKÓREK Z ZŁOCENIAMI NA GRZBIECIE. STAN Dobry, podpis poprzedniego

właściciela, 4 tablice przytwierdzone odwrotnie, na kilku tabl. foxing, grzbiet pęknięty (widoczne na foto)

RZADKIE. NA AUKCJACH POJAWIAJĄ SIĘ TOMY Z O WIELE MNIEJSZĄ ILOŚCIĄ RYCIN (NA NASZEJ

AUKCJI 68!)

ANTYKWARIAT OKTAWIAN 2. Aukcja książek
22 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
279 EUR
Wyświetleń: 35 | Ulubione: 0

Antykwariat Oktawian

22 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Oktawian
ANTYKWARIAT OKTAWIAN Sebastian Sadowski
ul. Świętego Rocha 13/15 / 117
15-879 Białystok
+48 534 044 332