133

132. POLSKA JEJ DZIEJE I KULTURA. Od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. 1-3 komplet.

POLSKA JEJ DZIEJE I KULTURA. Od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. 1-3 komplet.

NAKŁADEM TRZASKI, EVERTA I MICHALSKIEGO, WARSZAWA 1927-1928r., str. XIV, 590; XI,598; XVI,

977; w każdym tomie bardzo liczne ilustracje w tekście, mapy, wykresy, tablice jedno i wielobarwne,

25x32,5 cm. T.1: Od pradziejów do roku 1572; T.2: Od roku 1872-1795; T.3: Od roku 1796-1930.

Autorzy tekstów: A. Antoniewicz, St. Arnold, Al. Bruckner, St. Dobrzycki, Br. Gembarzewski, R.

Grodecki, M.Gumowski, O. Halecki, Z. Jachimecki, F. Kopera, J.St. Bystroń, A. Skałkowski, W. Sobieski,

T. Grabowski, M. Kukiel, A. Lewak, T. Pini, A. Szelągowski, W. Tokarz.

OPRAWA TWARDA WYDAWNICZA Z EPOKI PÓŁSKÓREK, ZAPROJEKTOWANA PRZEZ

F.J.RADZISZEWSKIEGO, A WYKONANA PRZEZ INTROLIGATORNIĘ ARTYSTYCZNĄ W WARSZAWIE. NA

WSZYSTKICH OKŁADKACH STYLIZOWANY ORZEŁ W OTOCZENIU 16 HERBÓW MIAST

WOJEWÓDZKICH, EFEKTOWNE GRZBIETY POWIELAJACE ELEMENT ORŁA.

STAN Dobry+, niewielkie przebarwienie grzbietów, w jednym t. nieco wyblakłe lico, drobne

przybrudzenia. W t.3 kilkanaście str. lekko pofalowanych u dołu, podklejenie taśma 2str. spisu

treści./Pomimo drobnych mankamentów komplet prezentuje się efektownie!

ANTYKWARIAT OKTAWIAN 2. Aukcja książek
22 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
372 EUR
819 EUR
220%
Wyświetleń: 129 | Ulubione: 3

Antykwariat Oktawian

22 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Oktawian
ANTYKWARIAT OKTAWIAN Sebastian Sadowski
ul. Świętego Rocha 13/15 / 117
15-879 Białystok
+48 534 044 332