POLSKA JEJ DZIEJE I KULTURA. Od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. 1-3 komplet.
NAKŁADEM TRZASKI, EVERTA I MICHALSKIEGO, WARSZAWA 1927-1928r., str. XIV, 590; XI,598; XVI,
977; w każdym tomie bardzo liczne ilustracje w tekście, mapy, wykresy, tablice jedno i wielobarwne,
25x32,5 cm. T.1: Od pradziejów do roku 1572; T.2: Od roku 1872-1795; T.3: Od roku 1796-1930.
Autorzy tekstów: A. Antoniewicz, St. Arnold, Al. Bruckner, St. Dobrzycki, Br. Gembarzewski, R.
Grodecki, M.Gumowski, O. Halecki, Z. Jachimecki, F. Kopera, J.St. Bystroń, A. Skałkowski, W. Sobieski,
T. Grabowski, M. Kukiel, A. Lewak, T. Pini, A. Szelągowski, W. Tokarz.
OPRAWA TWARDA WYDAWNICZA Z EPOKI PÓŁSKÓREK, ZAPROJEKTOWANA PRZEZ
F.J.RADZISZEWSKIEGO, A WYKONANA PRZEZ INTROLIGATORNIĘ ARTYSTYCZNĄ W WARSZAWIE. NA
WSZYSTKICH OKŁADKACH STYLIZOWANY ORZEŁ W OTOCZENIU 16 HERBÓW MIAST
WOJEWÓDZKICH, EFEKTOWNE GRZBIETY POWIELAJACE ELEMENT ORŁA.
STAN Dobry+, niewielkie przebarwienie grzbietów, w jednym t. nieco wyblakłe lico, drobne
przybrudzenia. W t.3 kilkanaście str. lekko pofalowanych u dołu, podklejenie taśma 2str. spisu
treści./Pomimo drobnych mankamentów komplet prezentuje się efektownie!