POTOCKI LEON - PAMIĘTNIKI PANA KAMERTONA PRZEZ L.P. [KRYPT.]. T. 1-3 (w jednym
woluminie). NAKŁADEM KSIĘGARNI JANA KONST. ŻUPAŃSKIEGO, POZNAŃ 1869r.[WYDANIE 1], str.
XII, 326, [1]; VII, 300, [2]; 246, [1]; 21cm. Dzieło Leona Potockiego (1799-1864) pisarza,
pamiętnikarza, literata. Praca powstała w wyniku poszukiwań archiwalnych oraz podróży po Litwie
odbytej w latach 1856-1857. Książka zawiera opisy i obyczaje panujące na Litwie, informacje o
głównych miastach m.in. Mitawa, Poniewież, Kiejdany, Kowno, Rosienice, Troki, Giedrojcie,
Mejszagoła, Miedniki, Krewa, Oszmiana, Lida, Jaszuny, Werki, Wilno, Wiłkomierz, Pobojsk, Bracław,
Birże. OPRAWA TWARDA WSPÓŁCZESNY PÓŁSKÓREK (RÓWNIEŻ NAROŻNIKI) Z ZŁOCENIAMI NA
GRZBIECIE (POGOŃ LITEWSKA), OZDOBNY PAPIER NA LICACH. STAN Dobry+, pieczątki poprzednich
właścicieli RZADKIE