BARTOSZEWICZ KAZIMIERZ - DZIEJE INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ 1794. POWSTANIA POLSKIE
T.1. NAKŁADEM FRANCISZKA BONDEGO, WIEDEŃ [1909r.], str. [2], 368, 24 k. tabl. (niektóre złożone),
liczne ilustr. w tekście; 26cm.
AUGUST SOKOŁOWSKI - DZIEJE POWSTANIA LISTOPADOWEGO 1830-1831. POWSTANIA POLSKIE
T.2. NAKŁADEM FRANCISZKA BONDEGO, WIEDEŃ [1907r.], str. [2], IV, 315, [3], 38 k. tabl. (niektóre
złożone), liczne ilustr. w tekście; 26cm.
AUGUST SOKOŁOWSKI - POWSTANIE STYCZNIOWE 1863-1864. POWSTANIA POLSKIE T.3.
NAKŁADEM FRANCISZKA BONDEGO, WIEDEŃ [1910r.], str. [2], 344, [3], 24 k. tabl. (niektóre złożone),
Komplet trzech efektownie wydanych monografii powstańczych. Bogata ikonografia; na tablicach
mundury, portrety dowódców, drzewa genealogiczne, podobizny banknotów i faksymilia
dokumentów z epoki.
OPRAWA TWARDA WYDAWNICZA JEDNOLITA PEŁNE PŁÓTNO Z EPOKI Z TŁOCZENIAMI I
ELEMENTAMI PATRIOTYCZNYMI, WG PROJEKTU H. UZIEMBŁY- ARTYSTY, MALARZA, JEDNEGO Z
TWÓRCÓW SZTUKI DEKORACYJNEJ, OZDOBNE WYKLEJKI, BLOK KART MARMORYZOWANY. STAN
Dobry+, niewielkie przetarcia/otarcia/przybrudzenia oprawy