CZERNECKI JAN - MAŁY KRÓL NA RUSI I JEGO STOLICA KRYSTYNOPOL.

cena wywoławcza
450 PLN
750 PLN

CZERNECKI JAN - MAŁY KRÓL NA RUSI I JEGO STOLICA KRYSTYNOPOL. Z pamiętnika

klasztornego 1766-1787 i z innych źródeł zebrał i zestawił...Władysław Jastrzębski ozdobił rozdziały

winietami i końcówkami. KSIĘGARNIA J.CZERNECKIEGO, KRAKÓW 1939r., str. 501 (60 portretów,

obrazów i szkiców; 37 autografów, faksim., planów, winiet i t.p., 61 zdjęć fotograficznych); 24cm.

Monografia źródłowa poświęcona dziejom rodziny Potockich, szczególnie postaci Stanisława

Szczęsnego założyciela tytułowego Krystynopola. Zawiera także skorowidz nazwisk i miejscowości

oraz bibliografię Krystynopola i Potockich. OPRAWA TWARDA PÓŁSKÓREK, ZŁOCENIA NA GRZBIECIE

I LICU (HERB POTOCKICH PILAWA), OZDOBNY PAPIER NA LICACH, GÓRNY BRZEG KART BARWIONY,

ZACHOWANA OKŁADKA BROSZUROWA. STAN Bardzo dobry