GRAJEWSKI LUDWIK. Bibliografia ilustracji w czasopismach polskich XIX i pocz. XX w. (do 1918 r.).

cena wywoławcza
800 PLN

GRAJEWSKI LUDWIK. Bibliografia ilustracji w czasopismach polskich XIX i pocz. XX w. (do 1918

r.). PAŃSTWOWE WYDAWNICTWO NAUKOWE, WARSZAWA 1972r., str. 551, [2]; 23,5cm. Nakład 890

egzemplarzy.

„Zadaniem niniejszej pracy jest zestawienie ilustracji wszystkich dzieł sztuki i zabytków oraz pamiątek

historycznych z całego obszaru Polski – jak również polskich dzieł sztuki i pamiątek na obczyźnie,

względnie sztuki obcej w Polsce lub dla Polski wykonanej przez obcokrajowców – a reprodukowanych

w polskich czasopismach ilustrowanych w XIX i XX w. po rok 1918 włącznie” (Ze wstępu).

Podzielona jest na sześć działów:

- Malarze, rzeźbiarze, graficy

- Portrety (artystów obcych lub anonimowe)

- Pomniki, nagrobki, rzeźby

- Architektura

- Rzemiosło artystyczne (Instrumenty muzyczne; Kowalstwo i ślusarstwo; Ludwisarstwo; Meblarstwo;

Numizmatyka; Plastyka drobna; Porcelana, ceramika i szkło; Snycerstwo i stolarstwo; Uzbrojenie;

Tkactwo i hafciarstwo; Złotnictwo; Varia)

- Muzealnictwo (Wnętrza muzeów i pałaców; Wystawy)

Bibliografia obejmuje 25767 pozycji!

OPRAWA MIĘKKA. STAN Dobry, naderwanie przedniej okładki, nieaktualne pieczątki, ślad po nalepce

bibliotecznej na tylnej okładce RZADKIE/DLA MIŁOŚNIKÓW TEMATU POZYCJA OBOWIĄZKOWA!