20

MALCZEWSKI ANTONI - MARYA. POWIEŚĆ. Z 8 FOTOGRAFIAMI PODŁUG E.M.ANDRIOLLEGO.

WYDANIE DRUGIE. NAKŁAD GEBETHNERA I WOLFFA, WARSZAWA 1879r., str. [2], 64, 8 k. tabl.,

35x27cm.

Marya - najsłynniejsza powieść Antoniego Malczewskiego, inspirowana tragicznymi dziejami hr.

Gertrudy z Komorowskich Potockiej porwanej i utopionej w 1771 r. na rozkaz Franciszka Salezego

Potockiego, ojca jej męża, Stanisława Szczęsnego Potockiego.

Pierwsza w Polsce literacka książka ilustrowana oryginalnymi fotografiami. Fotografie dzieł

Andriollego wykonał osobiście Konrad Brandel (każda oryginalnie sygnowana suchym tłokiem p. d.:

Brandel), autor unikatowej dokumentacji fotograficznej Warszawy z końca XIX w., konstruktor

pierwszego w Europie aparatu fotograficznego z automatyczną migawką.

OPRAWA TWARDA (PEŁNE PŁÓTNO) WYDAWNICZA OZDOBNA. ZŁOCENIA I TŁOCZENIA NA LICU

(TYTULATURA WYPUKŁĄ CZCIONKĄ, OTOCZONA RÓWNIEŻ WYPUKŁĄ BORDIURĄ) I GRZBIECIE,

BRZEGI KART BLOKU ZŁOCONE. DRUK NA GRUBYM KARTONIE, TEKST I ILUSTRACJE W OZDOBNEJ

PODWÓJNEJ RAMCE, OZDOBNE INICJAŁY W DRZEWORYCIE.

STAN Dobry, niewielkie przetarcia/przybrudzenia oprawy, nieco poluźniony blok, niewielki foxing -

PIĘKNY EGZEMPLARZ!

RZADKIE!

ANTYKWARIAT OKTAWIAN 4. Aukcja książek
15 lutego 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
465 EUR
1 177 EUR
253%
Wyświetleń: 135 | Ulubione: 2

Antykwariat Oktawian

15 lutego 2020 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję

Antykwariat Oktawian
ANTYKWARIAT OKTAWIAN Sebastian Sadowski
ul. Świętego Rocha 13/15 / 117
15-879 Białystok
+48 534 044 332