101

[WÓJCICKI Kazimierz Władysław]. Książka zbiorowa ofiarowana ... Warszawa 1862

add Vaše poznámka 
Popis položky

[WÓJCICKI Kazimierz Władysław]. Książka zbiorowa ofiarowana ... Warszawa 1862. Druk. S. Orgelbranda [i in.]. str. [4], II, 450; 22,5cm.

Oprawa twarda półskórek z złoceniami na grzbiecie, prószone brzegi kart. Stan dobry, niewielkie otarcia/przybrudzenia oprawy.

K. Wł. Wójcicki (1807-1879, literat, wydawca, historyk Warszawy) po konflikcie z margrabią Wielopolskim w 1861 r. utracił źródła dochodu.

Jednak "...koledzy literaci, solidaryzując się ze skrzywdzonym pisarzem i pragnąc mu przyjść z pomocą finansową, postanowili wydać Księgę zbiorową, a pieniądze uzyskane z jej sprzedaży ofiarować mu. Do wydawnictwa tego nadesłało swe materiały aż pięćdziesięciu literatów, a wśród nich: Kraszewski, Norwid, Lenartowicz, Odyniec, Zalewski. Pięciu drukarzy wytłoczyło to zbiorowe dzieło gratis w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy, a księgarze rozsprzedali je bez pobierania narzutu." (Bartłomiej Szyndler, Tygodnik Ilustrowany Kłosy 1865-1890).

Zawiera m.in. dwa pierwodruki wierszy Cypriana Norwida: "Do Pompejusza" (tłum. z Horacego, z komentarzem prozą) i "Post-scriptum" (str. 138-141), a także: M. Baliński "Ostatni rozdział pielgrzymki do Jasnej Góry", Deotyma "Oda do czynu", F. Faleński "Jako król Henricus jeszcze chyżej bieżał z Polski", A. Giller "Podróż nad Gazimurem", J. K. Gregorowicz "Ustęp z historyi ludu wiejskiego w Polsce", T. Lenartowicz "Bolesław Chrobry" (fragm.), K. Libelt "Filozof w Redut-Kale", A. Naake "O Bacy i Szarkanie. Gadka Górali z okolic Tręczyna", A. E. Odyniec "Legja Tebańska", A. Przezdziecki "Dokumenta oryginalne tyczące się Jana Chryzostoma Paska", L. Rogalski "Słowianie w Afryce".


Aukce
ANTYKWARIAT OKTAWIAN 9. Aukcja książek
gavel
Datum
03 Září 2022
date_range
Vyvolávací cena
97 EUR
Položka nebyla prodána a může být stále k dispozici. Chcete-li ji koupit, zašlete dotaz na možnost prodeje a aktuální cenu.
Zobrazení: 25 | Oblíbené: 1
Aukce

Antykwariat Oktawian

ANTYKWARIAT OKTAWIAN 9. Aukcja książek
Datum
03 Září 2022
Průběh licitace

Licitovat se budou všechny položky

Dopravné

Aukční poplatek
10.00%
OneBid nevybírá žádné doplatky za licitaci.
Příhozy
  1
  > 10
  200
  > 20
  500
  > 50
  1 000
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  20 000
  > 2 000
  50 000
  > 5 000
 
Podmínky používání
 1. Organizatorem aukcji jest ANTYKWARIAT OKTAWIAN, Sebastian Sadowski, NIP 844-193-76-74.
 2. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania (w PLN). Ceną nabycia jest cena wylicytowana, do której Organizator dolicza 10% opłaty organizacyjnej.
 3. W aukcji można wziąć udział przez Internet po uprzednim zarejestrowaniu się i zapoznaniu z zasadami i techniką licytacji.
 4. Zgodnie z systemem aukcyjnym, zamówienia złożone przez portal onebid.pl. będą uwzględniane w trakcie trwania licytacji i od razu pojawiają się na ekranie w ten sposób uzyskana suma stanowić będzie cenę wywoławczą dla aukcji online, w przypadku odnotowania kilku zamówień na jedną pozycję, licytacja rozpocznie się od przedostatniego pod względem wysokości limitu powiększonego o jedno postąpienie.
 5. Informacji przed aukcją udzielamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00; pod numerem telefonu: 534 044 332 lub pocztą elektroniczną [email protected]
 6. Zakupione obiekty zostaną wysłane po uprzednim uiszczeniu całości należności oraz kosztów wysyłki i dopełnieniu niezbędnych formalności wymaganych prawem [patrz pkt 18]. Instytucjom państwowym wysyłamy obiekty wraz z fakturą przelewową.
 7. Prosimy o przestrzeganie 7-dniowego terminu płatności od daty otrzymania rachunku za zakupione pozycje. Po tym terminie naliczane będą ustawowe odsetki.
 8. Zakupione obiekty zostaną wysłane po uprzednim uiszczeniu całości należności oraz kosztów wysyłki. Instytucjom państwowym wysyłamy obiekty wraz z fakturą przelewową.
 9. Koszty wysyłki do wyboru: Paczkomaty InPost (ubezpieczony) 12zł lub InPost kurier24 (ubezpieczony) 15zł. W przypadku Klientów zamieszkujących za granicą, prosimy o wcześniejszy kontakt celem ustalenia indywidualnych kosztów dostawy.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo wykluczenia z aukcji osób, które nie wywiązują się z przyjętych zobowiązań.
 11. Biblioteka Narodowa, Biblioteka Jagiellońska, Muzeum Narodowe oraz inne muzea rejestrowane korzystają z prawa pierwokupu po wylicytowanych cenach (Dz. U. 1996 Nr 5 poz. 24 ustawa z dnia 21 listopada 1996 r.).
 12. Nabywca może w terminie 14 dni od dnia aukcji odstąpić od umowy kupna w przypadku, gdy opis katalogowy pozycji w sposób ewidentny odbiega od stanu fizycznego. W sprawach spornych roszczenia nabywcy zostaną uwzględnione po dostarczeniu przez niego wiarogodnej ekspertyzy w tym terminie.
 13. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów.
 14. Organizator ma prawo do wycofania obiektów z licytacji bez podania przyczyny.
 15. Organizator, w uzasadnionych przypadkach, ma prawo do przerwania lub anulowania licytacji.
 16. Zasady wywozu materiałów bibliotecznych za granicę reguluje ustawa z dn. 18 marca 2010 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
 17. Uczestnik aukcji wyraża zgodę na otrzymywanie, w tym pocztą elektroniczną, korespondencji handlowej i marketingowej antykwariatu.
 18. W przypadku transakcji na kwotę powyżej 10 tys. zł (po uwzględnieniu ceny wraz z opłatą organizacyjną i kosztami dostawy), Uczestnik aukcji jest zobowiązany do przekazania Organizatorowi danych osobowych. Antykwariat przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zobowiązany do zbierania danych osobowych tych klientów oraz prowadzenia Księgi ewidencyjnej zabytków.
 19. Moment sprzedaży obiektów przypada na moment uiszczenia ceny.
 20. Antykwariat może wstrzymać realizację zamówienia zakupionych obiektów do czasu dopełnienia niezbędnych formalności wymaganych prawem [patrz pkt 16 i/lub 18], pomimo uiszczenia przez Kupującego całości należności oraz kosztów wysyłki.
 21. Dane uczestników aukcji będą przetwarzane tylko i wyłącznie dla celów realizacji zamówienia.
O aukci


FAQ
O prodejci
Antykwariat Oktawian
Kontakt
ANTYKWARIAT OKTAWIAN Sebastian Sadowski
room
ul. Świętego Rocha 13/15 / 117
15-879 Białystok
phone
+48 534 044 332
keyboard_arrow_up
+