TYGODNIK ILUSTROWANY. SERYA V. ROK 1890. TOM II. NR.27 (5 LIPCA) - 52 (27 GRUDNIA). WYDAWCA GEBETHNER I WOLFF, WARSZAWA 1980r., str. [4], 424; 38,5cm.
Tygodnik Illustrowany - warszawskie ilustrowane czasopismo kulturalno-społeczne, wydawane w latach 1859–1939, założone przez Józefa Ungra. Pismo nie było związane z żadną opcją polityczną, publikowało wiele materiałów historycznych i utworów literackich, zamieszczało również reprodukcje dzieł plastycznych. Z pismem współpracowało wielu pisarzy, m.in. Wincenty Pol, Henryk Sienkiewicz, Teodor Jeske-Choiński i Eliza Orzeszkowa.
Zawiera m.in.: Starodawne złotnictwo - A. Rembowski, Dawne straże od ognia - Z. Gloger, Myślistwo w mitach i wierzeniach -S.Ulanowska, Dygnitarze. Gawęda Kajetana Karszewskiego, Studya heraldyczne - A. Małecki, pierwodruk "Na przełęczy" Stanisława Witkiewicza, Widoki Ojcowa, Wyścig cyklistów, Pożar kopalni węgla w Dąbrowie górniczej, Z życia hucułów, Teatr w Warszawie. Reprodukcje obrazów Fałata, Radziejowskiego, Chełmońskiego, Gierymskiego, Stachiewicza, Brandta, Pankiewicza, Wyczółkowskiego, Fałata, Siemiradzkiego, Witkiewicza, Tondosa i wielu innych.
OPRAWA TWARDA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, ZŁOCONA TYTULATURA NA GRZBIECIE. STAN Dobry, przetarcia/niewielkie przybrudzenia oprawy, niewielkie zaciek na marginesie kilkunastu pierwszych kart (do 18str. widoczne na foto) - bez szkody dla tekstu/ilustr.