PRZEZDZIECKI ALEKSANDER - JAGIELLONKI POLSKIE W XVI WIEKU. Obrazy rodziny i dworu Zygmunta I i Zygmunta Augusta królów polskich przez...1-5, komplet. W DRUKARNI UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO, KRAKÓW 1868-1878r., str. [2], XII, [4], 398, 4 k. portretów, 2 k. faksymile rozkł.; [2], VII, [1], 303, [3], 3 k. portretów, 3 k. faksymile rozkł.; [4], 403, 2 k. portretów, 4 k. faksymile w tym 3 rozkł.; [4], VIII, 362, 2 k. portretów; XXII, [2], CCLXV, [1], 400, 1 k. tabl.; 22,5cm.
Dzieło Aleksandra Przezdzieckiego (1814-1871) - historyka, archeologa, wydawcy źródeł. "Jagiellonki polskie w XVI wieku" są uznawane za jedne z najwybitniejszych osiągnięć w jego bogatym dorobku. Praca oparta jest na tytanicznej pracy źródłowej autora, monografia opisuje historie Jagiellonek na dworze polskim za panowania Zygmunta Starego i Zygmunta Augusta (Barbara Zapoloya, Bona Sforza, Elżbieta Rakuska, Barbara Radziwiłłówna, Katarzyna Rakuska). Tom trzeci i czwarty to obszerny materiał źródłowy "Korrespondencja Polska Królewnej Zofii Jagiellonki i Margrabiny Brunoewickiej..". Tom piąty „Uzupełnienia, rozprawy, materyały..." wydany pośmiertnie, przygotował do druku i uzupełnił Józef Szujski.
OPRAWA TWARDA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, ZŁOCENIA I ZDOBIENIA NA GRZBIECIE. STAN Dobry, otarcia/przetarcia/niewielkie zabrudzenia oprawy, dedykacja ze epoki w t.1, nieaktualne niewielkie pieczątki na wyklejce i str. przedtytułowej
RZADKIE W KOMPLECIE I JEDNAKOWEJ OPRAWIE
BARDZO RZADKIE Z KOMPLETEM PORTRETÓW (NIE NOTOWANE W OSTATNICH 20 LATACH!)